ŁATWO, SZYBKO, DOSKONALE

Adaptacja, izolacja i ocieplanie poddasza

Zapomniany strych może okazać się wyjątkowo atrakcyjną przestrzenią mieszkalną. Jednak zanim się na niego przeniesiemy, musimy zadbać o odpowiednie prace adaptacyjne.

Odkryj możliwości poddasza

Poddasze, czy inaczej strych bardzo często kojarzą nam się z mało atrakcyjnymi powierzchniami, pełnymi kurzu i niechcianych mebli. Tu coś skrzypi, tam uwiera, a do tego brakuje dostępu do naturalnego światła. Fakt, takowe podejście byłoby zasadne, gdyby nie dzisiejsze możliwości aranżacyjne. To co kiedyś było wadą, dziś odpowiednio zaadaptowane, daje możliwości zbudowania nietuzinkowej i oryginalnej przestrzeni.

Co istotne, poddasze może stać się nie tylko naturalnym przedłużeniem domu czy mieszkania, ale również jego niezależną częścią. Aby tak było musimy jednak zadbać, nie tylko o wysokiej jakości dodatki, ale przede wszystkim od przygotowania powierzchni pełniącej całkiem nową rolę.

Krok pierwszy - izolacja poddasza

aranżacja poddasza

Przede wszystkim powinniśmy pomyśleć o zaprojektowaniu prawidłowego systemu izolacji, który uchroni nas przed wysoką temperaturą w lecie, chłodem w zimie oraz wilgocią, niezależną od pory roku. Izolowanie poddasza zaczynamy od pomiaru rozstawu krokwi, dzięki któremu możemy dopasować płyty z wełny mineralnej. Kolejny krok to montaż, składający się:

  • z pierwszej warstwy wełny,
  • rusztu,
  • wieszaków do poddaszy,
  • drugiej warstwy wełny.

Jeśli na poddaszu planujemy urządzenie łazienki lub/i kuchni to izolację musimy dodatkowo wzmocnić folią paroizolacyjną

Folia dostępna w naszej ofercie jest paroszczelnym produktem, świetnie zabezpieczający ściany i stropy przed zawilgoceniem pochodzącym z wnętrza budynku. Aplikacja folii paroizolacyjnej przebiega w bardzo prosty sposób - należy jedynie przykleić ją przy pomocy dwustronnej taśmy klejącej.

Krok drugi - zabudowa poddasza

adaptacja poddasza

Kolejny element adaptacji poddasza to jego zabudowa. Najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie w tym celu płyt gipsowo-kartonowych. Mocujemy je za pomocą wkrętów do wykonanego wcześniej i osadzonego na krokwiach stelaża z drewna lub gotowych, metalowych profili.

Funkcjonalność i prostota wykonania takiej konstrukcji pozwoli zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również czas. Jeśli w trakcie prac zauważymy na płytach nieestetyczne rysy lub ubytki możemy je sprawnie usunąć, sięgając po Szybki Akryl Szpachlowy. Wystarczy jedynie wypełnić lukę, tym gotowym do natychmiastowego użycia preparatem, po czym jego nadmiar usunąć szpachelką. Następnie czekamy aż wyschnie i po upływie zaledwie 20 minut - malujemy.

Ważną zasadą w przypadku zabudowy z płyt gipsowo-kartonowych jest także zastosowanie akryli, które pozostają elastyczne nawet po związaniu. Takimi cechami odznaczają się Akryl Do Farb Lateksowych lub Akryl W. Są to produkty, które zarówno wypełnią szczeliny np. w narożach, jak i zapobiegną powstaniu w tych miejscach pęknięć.

Zabezpieczenie łazienki lub kuchni

Ściany w łazience bądź kuchni warto dodatkowo zabezpieczyć dedykowanym w tym celu Silikonem Extra Sanitarnym, który oprócz cechuje się:

  • odpornością na pleśń,
  • wykazuje właściwości chroniące przed wodnymi zaciekami,
  • chroni przed osadzaniem się brudu i rozwojem bakterii.

Adaptacja poddasza pozwoli nam cieszyć się urokami mieszkania w niebanalnie zaprojektowanej przestrzeni. To na ile funkcjonalnej, zależy już tylko od nas. :)

www.denbraven.pl

SERWISY PRODUKTOWE