ŁATWO, SZYBKO, DOSKONALE

Drobne domowe naprawy z wygodnym Speed Glue Easy

Co jakiś czas znienacka udaje nam się znaleźć przedmioty, które zostały kiedyś porzucone w oczekiwaniu na ich późniejszą naprawę. Właśnie wtedy przypominamy sobie o ulubionych kolczykach, z których odpadło oczko, o uszkodzonym samochodziku dziecka czy pękniętym zdobieniu na porcelanie. Nie musimy ich wyrzucać do śmieci ani obawiać się, że któraś z tych rzeczy nie nada się do ponownego użytku – przecież wystarczy je ponownie skleić!

Kiedy już myślimy, że nasze ulubione przedmioty zostały całkowicie spisane na straty, z pomocą przychodzi nasz niezawodny klej sekundowy - Speed Glue Easy. Dzięki błyskawicznemu działaniu, ten klej cyjanoakrylowy doskonale sklei biżuterię, drobne AGD, porcelanę czy połamany plastik. Nasze ulubione przedmioty ponownie wrócą do codziennego użytku.

Klej uratuje każdą sytuację

Speed Glue Easy to klej sekundowy cyjanoakrylowy w butelce z pędzelkiem. Dzięki niemu skleimy każdy detal i zakamarek – nawet jeśli wymaga on ogromnej precyzji. To wielkie ułatwienie przy klejeniu bardzo małych przedmiotów, takich jak biżuteria, akcesoria do włosów czy zabawki. Jego ogromnym atutem jest to, że skleja bardzo mocno w przeciągu kilku sekund, więc na pewno przyda się w awaryjnych sytuacjach – kiedy do wyjścia zostało 10 minut, a nagle musimy wkleić oczko do bransoletki. Z ulubionej spinki do włosów odpadł kwiat, a stylizacja bez niej będzie niepełna? Z tym klej błyskawiczny Speed Glue Easy również sobie poradzi! Jego używanie jest bardzo łatwe oraz przede wszystkim – wygodne i intuicyjne, dlatego warto go mieć w każdej sytuacji. Dzięki pędzelkowi w zakrętce, który zapewnia precyzyjną aplikację przy niskim zużyciu kleju, możemy w łatwy i szybki sposób podkleić najmniejszy i wymagający fragment powierzchni. Speed Glue Easy bez problemu pokryje również większe powierzchnie oraz trudno dostępne miejsca.

Ten mocny klej do wszystkiego to doskonały produkt do sklejenia przedmiotów, które wymagają od nas precyzji ale także szybkiego działania. Ułamany róg do okularów? Speed Glue Easy to odpowiedni klej do zadań specjalnych. Poręczny aplikator pomoże nam skleić nawet najmniejszy szczegół, a my nie musimy się martwić, że ubrudzimy niechciane fragmenty, co znacznie ułatwia nam pracę - klej jest bezbarwny, a spoina jest dyskretna i niewidoczna.

Speed Glue Easy sprawdzi się także na wyjazdach czy wakacjach. Zniszczona walizka czy plecak nie będzie dla nas problemem – nasz klej bezbarwny jest bardzo uniwersalny, dlatego śmiało można stwierdzić, że to totalny must have.

Jak kleić, by skleić?

W jaki sposób skleić uszkodzone przedmioty? To naprawdę proste! Przed samym klejeniem, przygotujmy powierzchnię w taki sposób, aby była czysta, sucha, gładka, wolna od kurzu, tłuszczu oraz luźnych elementów. Potem nanieśmy klej błyskawiczny Speed Glue Easy pędzelkiem na jedną z łączonych powierzchni. Pamiętajmy, aby podczas tej czynności nie dozować zbyt dużo produktu, ponieważ im mniejsza ilość spoiwa, tym połączenie stanie się silniejsze. Po wykonaniu tej czynności złączamy klejone powierzchnie zdecydowanym ruchem, dociskamy i unieruchamiamy na kilkanaście sekund. W tym czasie nie przesuwajmy ani nie korygujmy połączenia. Wstępny czas wiązania Speed Glue Easy wynosi od kilku do kilkunastu sekund – w zależności od klejonego materiału i warunków otoczenia. Oczywiście najlepsze efekty klejenia uzyskamy w temperaturze pokojowej oraz przy względnej wilgotności powietrza 50-60%.

Plus i plus

Dlaczego więc warto wybrać Speed Glue Easy? Klej ma bardzo wiele zalet, ale do najważniejszych zdecydowanie należy to, że jest:

  • uniwersalny
  • wygodny
  • dzięki aplikatorowi wyjątkowo precyzyjny
  • klei w zaledwie kilka sekund
  • jest bezbarwny
  • ma poręczne, niewielkie opakowanie

Więc na co czekamy? Przywróćmy do życia wszystkie najukochańsze przedmioty!

Najczęściej zadawane pytania

1. Użyłem kleju Mamut Glue. Miał szybko schnąć, a on ciągle jest niezwiązany?

Ponieważ jest on nakładany niezgodnie z zaleceniami. Powinno nakładać się go równoległymi paskami. Ponadto na opakowaniu nie jest napisane, że klej schnie natychmiast, ale że trzyma natychmiast i to bez podpierania.

2. Jaka jest wydajność z 1 kartusza kleju Mamut Glue?

Jeśli będziemy go używać zgodnie z zaleceniami podanymi na opakowaniu, czyli trzymają pistolet z kartuszem z końcówką fabryczną V prostopadle do powierzchni, to spoina będzie miała kształt trójkąta o podstawie ok. 9 mm i wysokości 9 mm. Po ściśnięciu klejonych materiałów będziemy mieli pasek kleju o szerokości ok. 13 mm i grubości 3 mm (grubość zalecana przez producenta, żeby klej optymalnie szybko związał, pozostał elastyczny i trwale przenosił odkształcenia). Wtedy wychodzi, że z jednego kartusza można uzyskać ok. 4,2 mb spoiny klejowej. Przy szerokości paska kleju jw., w zależności od kształtu i wielkości powierzchni klejonych materiałów, można przyjąć, że klej należy nakładać równoległymi paskami z zachowaniem odstępów ok. 10-20 cm.

3. Użyłem kleju Mamut Glue albo kleju-uszczelniacza X-Polymer. Oba miały być super uniwersalne, do wszystkiego. Tak je zachwalał sprzedawca. Przykleiłem nimi elementy ze styropianu, a one teraz ledwo trzymają, spadają.

Na obu ww. wyrobach nie ma podane, że się nadają do styropianu, styroduru czy tworzyw podobnego typu. Są to wyroby hybrydowe. W ich przypadku, w wyniku reakcji chemicznej wydziela się niewielka ilość metanolu, który działa szkodliwie na styropian, może go osłabiać, prowadząc do oderwania. Do takich delikatnych tworzyw wystarczy klej wodny albo klej poliuretanowy w aerozolu. To są lekkie materiały. Nie trzeba przepłacać za klej czy uszczelniacz hybrydowy. One są do trudniejszych zadań, bardziej wymagających podłoży, cięższych materiałów.

SERWISY PRODUKTOWE