ŁATWO, SZYBKO, DOSKONALE

Jak odświeżyć mieszkanie po zimie?

Wiosna to czas, kiedy wraz z pierwszymi mocniejszymi promieniami słońca, odnajdujemy w sobie dodatkowe pokłady energii. Odświeżamy garderobę, zabieramy się za porządki i remont mieszkania tak, aby wiosenna metamorfoza ożywiła każdy aspekt codziennego życia.

 

Wiosna – idealny czas na zmiany

Jak odświeżyć mieszkanie po zimie

Od dłuższego czasu planowaliście zmienić kolor ścian w salonie? A może nawet w każdym pomieszczeniu? Kiedy nadchodzi wiosna, zmienia się całe otoczenie, dlatego nie ma lepszego momentu na podjęcie takich działań. Podczas przygotowań najwięcej emocji zazwyczaj budzi wybór kolorów. Te, jeśli mają gwarantować wiosenną atmosferę, powinny być jasne i pastelowe. Zanim jednak wybierzemy się do sklepu, pamiętajmy, żeby na liście zakupów znalazły się także produkty, które pozwolą nam odpowiednio przygotować podłoże pod malowanie. Nie wolno o tym zapomnieć, jeśli chcemy uzyskać efekt idealnie gładkich ścian i cieszyć się nimi przez długi czas.

 

Odświeżanie przez malowanie krok po kroku

Przed rozpoczęciem malowania ścian, powinniśmy je dokładnie oczyścić z kurzu, pyłu, kawałków starych uszczelniaczy i wszelkich innych zanieczyszczeń. Mając do czynienia z powierzchniami porowatymi i bardzo chłonnymi, takimi jak beton komórkowy, gips czy piaskowiec, należy je wcześniej zagruntować w celu zmniejszenia chłonności malowanej powierzchni oraz zwiększenia przyczepności farby. Jeśli zauważymy jakieś rysy, szczeliny lub pęknięcia, należy wypełnić je za pomocą akrylu, np. Akrylu Natychmiast Malowalnego Den Braven, który jest kompatybilny z farbami wodnymi, rozpuszczalnikowymi i hybrydowymi. Dzięki temu zapobiega powstawaniu przebarwień spowodowanych nieodpowiednim dobraniem akrylu do powłoki malarskiej. Ponadto czas jego obróbki wynosi maksymalnie 2 minuty, co pozwala nam zaoszczędzić czas, gdyż od razu możemy zabrać się za malowanie. Dla wielu osób to pewnie najprzyjemniejsza część prac. Potem bowiem zostaje nam tylko poczekać, aż ściany wyschną – a dzięki coraz wyższym temperaturom powinno pójść to całkiem sprawnie.

Jak odświeżyć mieszkanie po zimie

Przydatne akcesoria:

  • Farba w odpowiednim kolorze
  • Akryl
  • Grunt
  • Taśma malarska
  • Folia malarska
  • Pędzel lub wałek
  • Mały pędzel do domalowywania
  • Kuweta do farby

SERWISY PRODUKTOWE