Marki i kraje

Drewniana podłoga lub parkiet nie nadają się już do renowacji, ale nie chcesz ich zrywać? Rozwiązaniem jest stworzony przez Bostik system, który umożliwia wykonanie nowej posadzki na tej już istniejącej. Wszystko za sprawą dwuskładnikowego gruntu GRIP X910 FILL and WOOD.

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Kiedy warto rozważyć położenie nowej podłogi na starej posadzce drewnianej lub parkiecie?

  2. Jak działa grunt GRIP X910 FILL and WOOD?
  3. Jak wykonać podkład pod nową podłogę przy pomocy gruntu GRIP X910 FILL and WOOD?

Kiedy warto rozważyć położenie nowej podłogi na starej posadzce drewnianej lub parkiecie?

Naturalne drewno jest cenionym budulcem do wykonywania podłóg w pomieszczeniach. Ale jak każdy materiał, ulega zużyciu i uszkodzeniom. Gdy osiągną one poziom, w którym renowacja podłóg drewnianych jest już nieopłacalna lub wręcz niemożliwa, pojawia się pytanie o usunięcie starej powierzchni i zastąpienie jej nową.

Niestety, taka wymiana podłogi w domu może się okazać sporym wyzwaniem. Demontaż masywnych, zbitych długimi gwoździami desek lub odłupywanie po kawałku przyklejonego na twardy jak skała klej parkietu to ciężka i długotrwała praca. Generuje więc nakłady czasu oraz pieniędzy. Dodatkowo problemem mogą być kwestie konstrukcyjne, na przykład wtedy, gdy usunięcie deski wchodzącej pod ścianę wymaga jej rozkuwania. Pozostawienie starej podłogi staje się w takiej sytuacji wartą rozważenia opcją.

Jak działa grunt GRIP X910 FILL and WOOD?

Podłoże, na którym ułożona zostanie nowa podłoga, musi być przede wszystkim stabilne, szczelne i równe. Stare drewno i drewnopochodne materiały należy więc w pierwszej kolejności odpowiednio usztywnić i wypełnić. Właśnie te zadania realizuje grunt pod podłogi GRIP X910 FILL and WOOD, charakteryzujący się bardzo wysoką przyczepnością, zachowując przy tym niezbędną w kontakcie z drewnem elastyczność.

Jak wykonać podkład pod nową podłogę przy pomocy gruntu GRIP X910 FILL and WOOD?

Przed rozpoczęciem prac, podłoga musi być czysta, wolna od pęknięć i zanieczyszczeń, a także posiadać wilgotność resztkową w przedziale 7-11%. Zestaw potrzebnych narzędzi obejmuje wiertarkę, mieszadło łopatkowe, kielnie, uszczelniacze piankowe oraz czyste wiadro. To w nim należy wymieszać płynny grunt z sypką mieszanką. Gotową, gładką masę nanosi się na gruntowaną powierzchnię i rozprowadza pacą, pozostawiając na około 4 godziny do wypoziomowania. W przypadku bardziej nierównych podłoży lub innej konieczności dodatkowego wyrównania, na zagruntowaną powierzchnię można nanieść dodatkową masę samopoziomującą, na przykład wzmocnioną włóknami Bostik SL C750 POLYRAG.

Chcesz dowiedzieć się więcej o dostępnym na zamówienie systemie gruntującym GRIP X910 FILL and WOOD? Skontaktuj się z naszymi doradcami.

Zobacz też

Powrót do wszystkich artykułów
  • Budownictwo ogólne

Jak przygotować sufit i ściany do malowania

4 sie 2022
  • Budownictwo ogólne

Jaki klej wybrać do montażu parkietu?

22 sie 2019
  • Budownictwo ogólne

Jak uniknąć spękań i przebarwień farby na akrylach?

2 lis 2022
Top