ŁATWO, SZYBKO, DOSKONALE

Klej Mamut – do czego można go użyć?

Jednoskładnikowy, trwale elastyczny i superlepki klej Mamut marki Den Braven idealnie nadaje się do sklejania wszelkiego gatunku materiałów. Bezpieczeństwo jest jego kolejną właściwością. Klej na bazie MS POLIMERU (modyfikowanych silanów), nie uszkadza sklejanych tworzyw, powodując mocne i trwałe spojenie. Jest również bezpieczny dla alergików oraz osób szczególnie wrażliwych na chemię budowlaną.

Klej Mamut jest uniwersalny, a jego zastosowanie jest różnorodne, dlatego zdecydowanie ułatwi nam życie codzienne. Sprawdzi się podczas:

 

1. Montażu lustra

Klej Mamut – do czego można go użyć?

 

HD – Polymer Technology to unikalna technologia hybrydowa, która pozwoli nam w natychmiastowy sposób przyczepić nasze lustro, bez podpierania, a to wszystko do 10 sekund. Klej Mamut idealnie nada się do luster z ramami, jak i bez. Cennym atutem jest brak wkrętów i śrub. Nie musimy się przejmować dziurami w naszej ścianie, a co za tym idzie, zaoszczędzimy nasz czas.

 

2. Instalacji półek oraz szafek

Brak wkrętów i śrub jest zdecydowanie największym atutem, jeżeli chodzi o montaż półek oraz szafek. Klej Mamut marki Den Braven z siłą mamuta do 22Kg/Cm² idealnie nada się do tego. Klej Mamut jest elastyczny i uniwersalny, nie musimy się obawiać ściekającego kleju, który może pozostać na ścianie czy szafkach.

 

3. Montażu elementów zewnętrznych

Uniwersalność to jedna z wielu cech Kleju Mamut, nadaję się on do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Jest on odporny na temperatury do -40°C oraz do 90°C, poza tym klej idealnie wiąże powierzchnie gładkie, jak i chropowate. Pozwala nam to na różnorodne użycie, sprawdzi się przy instalacji detali z wszelkiego materiału, które określają nasz numer domu oraz bez problemu poradzi sobie z betonem, metalem, a nawet z kamienną elewacją.

 

4. Instalacji elementów dekoracyjnych oraz funkcjonalnych

Klej Mamut – do czego można go użyć?

Klej Mamut marki Den Braven sprawdzi się zarówno w pracach monterskich, jak i podczas instalacji elementów dekoracyjnych. Siła mamuta do 22Kg/Cm², która idzie w parze z uniwersalnością, pozwala nam na wykorzystanie kleju w każdym momencie. Sprawdzi się przy wykończeniu domu, spajając dekoracyjne listwy lub montując elegancki wieszak na ubrania, który pełni funkcję estetyczną, jak i funkcjonalną.

Klej Mamut spełnia najbardziej restrykcyjne normy UE w zakresie ograniczenia emisji lotnych związków chemicznych mogących stanowić zagrożenie dla zdrowia. Dodatkowo jest wszechstronny i można go użyć do większości materiałów. Klej Mamut marki Den Braven musi być nieodłącznym elementem w wyposażeniu Twojego Domu.

Polecamy również nasz poradnik jak zmyć silikon.

 

Najczęściej zadawane pytania

1. Użyłem kleju Mamut Glue. Miał szybko schnąć, a on ciągle jest niezwiązany?

Ponieważ jest on nakładany niezgodnie z zaleceniami. Powinno nakładać się go równoległymi paskami. Ponadto na opakowaniu nie jest napisane, że klej schnie natychmiast, ale że trzyma natychmiast i to bez podpierania.

2. Jaka jest wydajność z 1 kartusza kleju Mamut Glue?

Jeśli będziemy go używać zgodnie z zaleceniami podanymi na opakowaniu, czyli trzymają pistolet z kartuszem z końcówką fabryczną V prostopadle do powierzchni, to spoina będzie miała kształt trójkąta o podstawie ok. 9 mm i wysokości 9 mm. Po ściśnięciu klejonych materiałów będziemy mieli pasek kleju o szerokości ok. 13 mm i grubości 3 mm (grubość zalecana przez producenta, żeby klej optymalnie szybko związał, pozostał elastyczny i trwale przenosił odkształcenia). Wtedy wychodzi, że z jednego kartusza można uzyskać ok. 4,2 mb spoiny klejowej. Przy szerokości paska kleju jw., w zależności od kształtu i wielkości powierzchni klejonych materiałów, można przyjąć, że klej należy nakładać równoległymi paskami z zachowaniem odstępów ok. 10-20 cm.

3. Użyłem kleju Mamut Glue albo kleju-uszczelniacza X-Polymer. Oba miały być super uniwersalne, do wszystkiego. Tak je zachwalał sprzedawca. Przykleiłem nimi elementy ze styropianu, a one teraz ledwo trzymają, spadają.

Na obu ww. wyrobach nie ma podane, że się nadają do styropianu, styroduru czy tworzyw podobnego typu. Są to wyroby hybrydowe. W ich przypadku, w wyniku reakcji chemicznej wydziela się niewielka ilość metanolu, który działa szkodliwie na styropian, może go osłabiać, prowadząc do oderwania. Do takich delikatnych tworzyw wystarczy klej wodny albo klej poliuretanowy w aerozolu. To są lekkie materiały. Nie trzeba przepłacać za klej czy uszczelniacz hybrydowy. One są do trudniejszych zadań, bardziej wymagających podłoży, cięższych materiałów.

SERWISY PRODUKTOWE