ŁATWO, SZYBKO, DOSKONALE

Montaż drzwi wewnętrznych: czym się kierować wybierając piankę montażową i jak z nią pracować by uniknąć rozczarowań

Drzwi wewnętrzne to ten element wyposażenia wnętrz, który zapewnia mieszkańcom wysoki komfort, intymność oraz spokój. Jednak oprócz samej użyteczności i funkcjonalności, drzwi wewnętrzne to także ważny element aranżacyjny, który wpływa na styl oraz charakter całego pomieszczenia. Wybierając te, najbardziej nam odpowiadające, skoncentrujmy się nie tylko na ich atrakcyjnym wyglądzie, ale także na poprawnym montażu. Jakiej piany będziemy do niego potrzebować?

Na wyjątkowy klimat danego wnętrza składają się nie tylko meble czy wymyślne dodatki. Ważnym elementem są również drzwi wewnętrze – drewniane, przypominające beton, aluminiowe, ze szklanymi wstawkami czy ozdobione wymyślnym wzorem. Dzięki tej dopasowanej i często przyciągającej wzrok prezencji, nie tylko ułatwiają życie codzienne, ale także doskonale uzupełniają indywidualny charakter pomieszczenia. Jednak trzeba pamiętać, że aby drzwi wewnętrze mogły prezentować się pięknie, muszą być odpowiedni o zamontowane.

Jak wykonać montaż drzwi wewnętrznych?

Montaz drzwi wewnetrznychMontaż drzwi wewnętrznych nie należy do zaawansowanych prac budowlanych – zwłaszcza jeśli nie wymaga kucia, a jedynie osadzenia ościeżnicy w gotowym otworze, jest zadaniem dość prostym i możliwym do wykonania samodzielnie. Jednak gdy taka praca zostanie nieprawidłowo wykonana, rzutuje na funkcjonalność stolarki oraz całościowy odbiór wyglądu danego wnętrza. Jakie zatem produkty wybrać, aby montaż drzwi wewnętrznych był przeprowadzony bezbłędnie? W takiej sytuacji, najważniejsza jest wysokiej jakości pianka montażowa.

Myśląc o wyborze odpowiedniej pianki montażowej do osadzenia drzwi wewnętrznych pamiętajmy, aby była ona przede wszystkim niskorozprężna. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że bezpośrednio po aplikacji pianka montażowa nie uszkodzi futryny drzwiowej. Pianka montażowa do drzwi powinna być także rozwiązaniem o regularnej strukturze komórkowej – co wpływa na dobrą izolację. Z kolei niską wodochłonność wybranego rozwiązania chroni przed obniżeniem parametrów termoizolacyjności i powstawaniem grzybów oraz pleśni, spowodowanych zbieraniem się w porach wody w trakcie użytkowania. 

Jak pracować z pianką montażową, by uniknąć rozczarowań? 

Osadzając drzwi wewnętrzne przy użyciu odpowiedniej piany montażowej pamiętajmy o tym, by wykonywać prace zgodnie z informacją umieszoną na opakowaniu. W przypadku pian najpierw musimy porządnie wstrząsnąć produktem, następnie zainstalować na nim pistolet oraz zrosić obficie szczelinę montażową. Pamiętajmy, aby przy nanoszeniu pianki wolna przestrzeń, którą wypełniamy, nie przekraczała dwudziestu milimetrów.

A który produkt będzie do tego najbardziej odpowiedni? Ekspert Bostik wskazuje na pianki montażowe z linii Perfect Seal OKNA & DRZWI. Do wyboru mamy wydajną i precyzyjną pianę pistoletową oraz gotową do użycia bez konieczności posiadania dodatkowych narzędzi pianę montażową (wężykową). Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie na szybkie i wyjątkowo trwałe rozwiązania do zastosowań montażowych, izolacyjnych oraz uszczelniających w obrębie stolarki drzwiowej. Pianki montażowe Perfect Seal od Bostik zapewniają trwałe i stabilne osadzenie drzwi wewnętrznych, idealnie sprawdzając się na podłożach wykonanych z PVC, drewna lub materiałów drewnopochodnych, betonu, tynku, ceramiki budowlanej, kamienia, stali, metalu, EPS czy XPS. Sama aplikacja produktów jest tak prosta i precyzyjna, że z powodzeniem mogą po nie sięgać nawet mniej doświadczeni majsterkowicze – nie tylko przy montażu drzwi wewnętrznych. 

SERWISY PRODUKTOWE