ŁATWO, SZYBKO, DOSKONALE

Nowa linia produktów Perfect Seal – sposób na piękny dom i… wygraną

Każdego roku na kalendarzu znaleźć można takie terminy, które motywują do przeprowadzenia w domu małego remontu lub przynajmniej odświeżenia niektórych wnętrz. Czasem jest to duża uroczystość, odwiedziny ważnego gościa czy przyjście na świat nowego członka rodziny, innym razem - takie okazje, jak Święta Bożego Narodzenia. Bez względu na pretekst ważne jest wówczas, by prace można było przeprowadzić prosto i sprawnie, a efekt końcowy był perfekcyjny.

Nowa linia produktów Bostik Perfect Seal powstała właśnie z myślą o takich błyskawicznych naprawach i szybkich domowych metamorfozach. W linii tej znalazły się zatem akryle i uszczelniacze przeznaczone do jasno określonych zastosowań i potrzeb konkretnych pomieszczeń: łazienki, kuchni czy tarasu. Dzięki takiemu podziałowi, a także czytelnej etykiecie, zawierającej klarowny opis produktu i wskazówki wykonawcze, nawet amator poradzi sobie z przeprowadzeniem remontu i doskonale uszczelni umywalkę, wygładzi ściany, przyklei kasetony czy listwy.

bostik landing page 1156x320 v3

Bostik Perfect Seal – od podłogi aż po dach

Nowa linia produktów do drobnych prac naprawczych i remontowych Bostik Perfect Seal zawiera w sobie wszystkie niezbędne uszczelniacze, kleje i silikony, a także dodatkowe akcesoria, ułatwiające pracę i poprawiające jakość jej wykonania. Można tam zatem znaleźć m.in:

SILIKONY DO ŁAZIENKI I KUCHNI

  • Bostik Perfect Seal Łazienka Silikon Neutralny – idealny do uszczelnienia przestrzeni wokół wanny lub brodzika akrylowego, chromowanej armatury czy dekoracyjnych płytek. Jest on odporny na działanie wody i detergentów, a także na rozwój grzybów, pleśni i bakterii. Nie powoduje korozji i jest kompatybilny z większością materiałów budowlanych, a dzięki żelowej konsystencji, nie ścieka i daje się łatwo formować.

  • Bostik Perfect Seal Łazienka Silikon - stworzony z myślą o pomieszczeniach sanitarnych, w których panuje podwyższona wilgotność. Sprawdza się w przypadku uszczelnień wokół wanien i brodzików, natrysków, umywalek i misek ustępowych, a także nadaje się do fugowania płytek ceramicznych. Ważne jest, że taka fuga jest bardzo trwała, nie odbarwia się, nie kurczy i jest odporna na grzyby, pleśń, zaciekanie wody i pękanie.

  • Bostik Perfect Seal Kuchnia Silikon Neutralny - uszczelniacz do wykończenia kuchni, spiżarni, restauracji, którego bezpieczeństwo dla zdrowia potwierdzone zostało certyfikatem ISEGA. Posiada znikomy zapach, jest odporny na wodę, grzyby i pleśnie oraz detergenty, a do tego może być stosowany w miejscach, mających styczność z żywnością. Świetnie nadaje się do uszczelnienia zlewozmywaka, blatów kuchennych czy okapu.

AKRYLE DO WSZYSTKICH DOMOWYCH WNĘTRZ

  • Bostik Perfect Seal Akryl Extra – idealny przy likwidacji pęknięć w ścianach wewnętrznych czy wypełnianiu szczelin w pobliżu parapetów, ram okiennych lub drzwiowych, a nawet w przypadku uszczelnień w domach drewnianych, saunach, na poddaszach i strychach. Jest neutralny chemicznie, bezpieczny dla zdrowia, a do tego zachowuje kolor farby i jest na tyle elastyczny, że nadaje się do złączy narażonych na duży zakres ruchu.

  • Bostik Perfect Seal Akryl Szpachlowy Szybkiłączy w sobiezalety akrylu i masy szpachlowej, więc nadaje się do szpachlowania połączeń i ubytków w systemach suchej zabudowy, a także maskowania łbów wkrętów oraz naprawiania rys i pęknięć w tynkach oraz bloczkach. Wyróżnia go idealnie biały kolor, możliwość szlifowania po wyschnięciu i fakt, że nie spływa nawet z powierzchni pionowych. Co więcej, można po nim malować po upływie zaledwie 20 minut od aplikacji!

  • Bostik Perfect Seal Akryl Mokry na Mokroidealny do ultraszybkich napraw i prac budowlano-remontowych, ponieważ może być malowany bezpośrednio po aplikacji, nawet na mokro. Preparat ten jest przeznaczony do wypełniania różnego typu spoin i szczelin wewnątrz pomieszczeń, a szczególnie polecany jest do połączeń narożnych w systemach suchej zabudowy, połączeń sufitów podwieszanych ze ścianą oraz uszczelnień wokół okien i drzwi.

PREPARATY UNIWERSALNE I AKCESORIA DODATKOWE

  • Bostik Perfect Seal Multi Uszczelniacz-klej - unikalny produkt hybrydowy, który sprosta każdemu zadaniu, w tym uszczelnianiu zabudowy meblowej, wypełnieniu szczelin w kamiennej obudowie kominka, przyklejeniu kasetonów sufitowych czy listew przypodłogowych. Można stosować go na powierzchniach gładkich i porowatych, suchych i lekko wilgotnych, chłonnych i niechłonnych, w pionie i poziomie. Do tego jest wyjątkowo trwały i łatwy w aplikacji.

  • Bostik Perfect Seal Gładka Fuga - koncentrat w spray’u przeznaczony do wygładzania fug na mokro, pozwalający na szybkie i pewne wyprofilowanie uszczelniacza każdego rodzaju. Zapobiega powstawaniu pęcherzy, odbarwień, a także zmętnieniu i zmatowieniu spoiny. Dzięki niemu fuga będzie idealnie wygładzona i zachowa perfekcyjny wygląd przez długi czas.

  • Bostik Perfect Seal Szpachelkaniewielkie narzędzie z silikonu, dzięki któremu można wygodnie i precyzyjniewygładzać uszczelniacze w różnych miejscach. Przy jej użyciu łatwo wyprofilujemy fugi narożne, poziome, pionowe, o różnej szerokości.

W nowej linii produktów Bostik znalazły się także Perfect Seal Uniwersalny Silikon, Perfect Seal Dach&Balkon Obróbki Rynny Cokoły oraz Perfect Seal Czyścik Do Pian. Wszystkie one są łatwe w użyciu, cechują się wyjątkową trwałością i wytrzymałością, a także znakomitymi parametrami technicznymi. Z pewnością sprawdzą się w każdej sytuacji.

perfect seal baner konkurs1156x620

Perfect Seal – remontuj i wygrywaj

Rodzina produktów Bostik Perfect Seal dostępna jest w sprzedaży od listopada, a jej premiera idealnie wpisała się w terminarz przedświątecznych remontów. Co więcej, kupując uszczelniacze i akryle z tej linii na początku grudnia można nie tylko odświeżyć i wyremontować domowe wnętrza przed Bożym Narodzeniem, ale również można wygrać wartościowe nagrody. Wystarczy, że zakupicie zestaw Bostik Perfect Seal składający się z dowolnego kartusza, finishera Gładka Fuga oraz szpachelkę, wymyślisz ciekawe hasło reklamowe i wypełnisz formularz na stronie https://www.bostik.com/pl/poland/contest/. Tam znajdziesz szczegóły odnośnie konkursu „Perfect Seal Idealne uszczelnienie”, w którym do zdobycia jest smartfon, smartwatche i hulajnoga elektryczne.

Zobacz także:

Najczęściej zadawane pytania

1. Użyłem kleju Mamut Glue. Miał szybko schnąć, a on ciągle jest niezwiązany?

Ponieważ jest on nakładany niezgodnie z zaleceniami. Powinno nakładać się go równoległymi paskami. Ponadto na opakowaniu nie jest napisane, że klej schnie natychmiast, ale że trzyma natychmiast i to bez podpierania.

2. Jaka jest wydajność z 1 kartusza kleju Mamut Glue?

Jeśli będziemy go używać zgodnie z zaleceniami podanymi na opakowaniu, czyli trzymają pistolet z kartuszem z końcówką fabryczną V prostopadle do powierzchni, to spoina będzie miała kształt trójkąta o podstawie ok. 9 mm i wysokości 9 mm. Po ściśnięciu klejonych materiałów będziemy mieli pasek kleju o szerokości ok. 13 mm i grubości 3 mm (grubość zalecana przez producenta, żeby klej optymalnie szybko związał, pozostał elastyczny i trwale przenosił odkształcenia). Wtedy wychodzi, że z jednego kartusza można uzyskać ok. 4,2 mb spoiny klejowej. Przy szerokości paska kleju jw., w zależności od kształtu i wielkości powierzchni klejonych materiałów, można przyjąć, że klej należy nakładać równoległymi paskami z zachowaniem odstępów ok. 10-20 cm.

3. Użyłem kleju Mamut Glue albo kleju-uszczelniacza X-Polymer. Oba miały być super uniwersalne, do wszystkiego. Tak je zachwalał sprzedawca. Przykleiłem nimi elementy ze styropianu, a one teraz ledwo trzymają, spadają.

Na obu ww. wyrobach nie ma podane, że się nadają do styropianu, styroduru czy tworzyw podobnego typu. Są to wyroby hybrydowe. W ich przypadku, w wyniku reakcji chemicznej wydziela się niewielka ilość metanolu, który działa szkodliwie na styropian, może go osłabiać, prowadząc do oderwania. Do takich delikatnych tworzyw wystarczy klej wodny albo klej poliuretanowy w aerozolu. To są lekkie materiały. Nie trzeba przepłacać za klej czy uszczelniacz hybrydowy. One są do trudniejszych zadań, bardziej wymagających podłoży, cięższych materiałów.

SERWISY PRODUKTOWE