ŁATWO, SZYBKO, DOSKONALE

Prosty sposób na klejenie kamiennych płytek plus konkurs

building 2748840 300

Naturalny kamień to synonim trwałości i wykończenia wysokiej jakości. Jednym z najprostszych sposobów na wprowadzenie go zarówno do ogrodowej aranżacji, jak i wnętrz, są kamienne płytki. Bez trudu można zamocować je samodzielnie, jeśli tylko wybierze się odpowiedni klej. Z pomocą przyjdzie tu super mocny, uniwersalny klej Mamut Glue. Wszystkich, którzy zdecydują się wypróbować jego niezwykłą siłę, zapraszamy do konkursu na naszej stronie mamutglue.pl!

Na rynku dostępna jest bogata oferta płytek z kamienia naturalnego. Mają one różne formaty i są wykonane ze skał o odmiennych właściwościach, kolorach i fakturach. Kamień jest materiałem niezmiernie uniwersalnym, który nada każdej przestrzeni rys szlachetności. Sprzedawany w formie płytek stanowi rozwiązanie łączące walory estetyczne z łatwością montażu. Płytki z kamienia naturalnego sprawdzą się np. w roli efektownego wykończenia kominka, przykuwającej wzrok okładziny ściennej, ozdobnego detalu na elewacji czy lica stylowego ogrodzenia lub ogrodowego murka.

Odpowiedni klej to podstawa

Kamień to naturalny, szlachetny materiał, który wspaniale się prezentuje, ale ma też swoje wymagania. Jest stosunkowo ciężki, zwłaszcza w przypadku elementów o większym formacie, a także, mimo swojej trwałości, wrażliwy na działanie środków chemicznych. Do jego montażu można używać jedynie specjalnych preparatów, które są dedykowane do tego celu. Klej do kamiennych płytek powinien być zatem mocny i wytrzymały, a jednocześnie neutralny chemicznie. Co więcej, trzeba też dokładnie sprawdzić, czy dany wyrób może być stosowany do wybranego przez nas rodzaju kamienia. Przykładowo do mocowania podatnych na odbarwienia skał, takich jak marmur czy piaskowiec, nie powinno się stosować zapraw z szarym cementem. Kolejnym czynnikiem, jaki należy wziąć pod uwagę, jest miejsce montażu. Jeśli chcemy zamocować płytki kamienne na ścianę zewnętrzną czy wykończyć nimi ogrodowy grill, klej musi być odporny na działanie czynników atmosferycznych.

 

kleje 300

Z siłą mamuta

Wszystkie powyższe wymagania spełnia Mamut Glue Den Braven o bardzo szerokim spektrum zastosowań. Jest nieinwazyjny w stosunku do klejonych powierzchni, może więc być używany do układania płytek granitowych, marmurowych, wapiennych, a także stosowany na większości podłoży budowlanych (m.in. betonie, tynku, powierzchniach malowanych, ceramice, szkle, drewnie, metalu, polistyrenie i twardym PCW). Sprawdzi się zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz budynku. Ten jednoskładnikowy klej na bazie MS Polymeru swoją nazwę zawdzięcza olbrzymiej sile, z jaką przytwierdza mocownane elementy. Jego maksymalna wytrzymałość na zerwanie to aż 22 kg/cm2. Co ważne, gęsty i lepki Mamut Glue nie spływa i trzyma niemal natychmiast, nie wymaga więc podpierania przy klejeniu nawet ciężkich płytek na powierzchniach pionowych. Po utwardzeniu zachowuje elastyczność, dzięki czemu amortyzuje wszelkiego rodzaju drgania. To świetne rozwiązanie zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów.

 

Układanie płytek kamiennych krok po kroku

  1. Podłoże pod montaż kamienia naturalnego powinno być równe, czyste i nośne. Musimy więc usunąć wszelkiego rodzaju zatłuszczenia, pył, a także słabo związane powłoki malarskie czy odspojony tynk. Podłoża silnie porowate zaleca się zagruntować. Klej Mamut Glue może być stosowany na powierzchniach wilgotnych.

  2. Do aplikacji kleju Mamut Glue potrzebny będzie pistolet ręczny lub pneumatyczny przeznaczony do mas gęstych.

  3. Zdejmujemy nosek, odcinamy wierzchołek kartusza i ponownie zakładamy nosek. Ważne, aby używać dołączonej do Mamut Glue specjalnej końcówki, ponieważ wycięcie w kształcie litery V umożliwia nałożenie odpowiedniej ilości kleju.

  4. Kartusz trzymamy prostopadle do powierzchni.

  5. Klej aplikujemy jednostronnie, paskami z odstępem 10-20 cm.

  6. Płytkę przykładamy do podłoża w ciągu maksymalnie 10 minut. Dociskamy tak, aby pozostała 2-3 mm szczelina wentylacyjna.

Już we wrześniu konkurs!

Dla wszystkich tych, którzy zdecydują się sprawdzić właściwości kleju Mamut Glue, przygotowaliśmy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Co należy zrobić, aby wziąć w nim udział? Wystarczy w okresie trwania zabawy zakupić klej Mamut Glue, wejść na stronę mamutglue.pl, wypełnić formularz, przesłać dowód zakupu oraz autorskie hasło reklamowe i gotowe. Kilka prostych kroków, podobnie, jak przy pracach z Mamut Glue!

Szczegóły znajdziecie na stronie mamutglue.pl

Najczęściej zadawane pytania

1. Użyłem kleju Mamut Glue. Miał szybko schnąć, a on ciągle jest niezwiązany?

Ponieważ jest on nakładany niezgodnie z zaleceniami. Powinno nakładać się go równoległymi paskami. Ponadto na opakowaniu nie jest napisane, że klej schnie natychmiast, ale że trzyma natychmiast i to bez podpierania.

2. Jaka jest wydajność z 1 kartusza kleju Mamut Glue?

Jeśli będziemy go używać zgodnie z zaleceniami podanymi na opakowaniu, czyli trzymają pistolet z kartuszem z końcówką fabryczną V prostopadle do powierzchni, to spoina będzie miała kształt trójkąta o podstawie ok. 9 mm i wysokości 9 mm. Po ściśnięciu klejonych materiałów będziemy mieli pasek kleju o szerokości ok. 13 mm i grubości 3 mm (grubość zalecana przez producenta, żeby klej optymalnie szybko związał, pozostał elastyczny i trwale przenosił odkształcenia). Wtedy wychodzi, że z jednego kartusza można uzyskać ok. 4,2 mb spoiny klejowej. Przy szerokości paska kleju jw., w zależności od kształtu i wielkości powierzchni klejonych materiałów, można przyjąć, że klej należy nakładać równoległymi paskami z zachowaniem odstępów ok. 10-20 cm.

3. Użyłem kleju Mamut Glue albo kleju-uszczelniacza X-Polymer. Oba miały być super uniwersalne, do wszystkiego. Tak je zachwalał sprzedawca. Przykleiłem nimi elementy ze styropianu, a one teraz ledwo trzymają, spadają.

Na obu ww. wyrobach nie ma podane, że się nadają do styropianu, styroduru czy tworzyw podobnego typu. Są to wyroby hybrydowe. W ich przypadku, w wyniku reakcji chemicznej wydziela się niewielka ilość metanolu, który działa szkodliwie na styropian, może go osłabiać, prowadząc do oderwania. Do takich delikatnych tworzyw wystarczy klej wodny albo klej poliuretanowy w aerozolu. To są lekkie materiały. Nie trzeba przepłacać za klej czy uszczelniacz hybrydowy. One są do trudniejszych zadań, bardziej wymagających podłoży, cięższych materiałów.

SERWISY PRODUKTOWE