ŁATWO, SZYBKO, DOSKONALE

Przygotowanie do sezonu biegowego

Kiedy nadchodzi wiosna, wszystko budzi się do życia. Zamiast zimowej szarości wokół nas ponownie roztacza się zieleń, na drzewach pojawiają się na liście, nad nami widzimy błękitne niebo, a słońce  świeci coraz mocniej. Po prostu chce się żyć! Dlatego wraz z wiosną budzi się w nas także ponowna chęć do zwiększenia aktywności fizycznej – zarówno w trosce o nasze zdrowie, jak i z racji zbliżającego się lata i możliwości odsłonięcia nieco więcej ciała. Jak mówią - w zdrowym ciele, zdrowy duch! Jednak, aby móc w pełni cieszyć się każdą aktywnością - zarówno ćwicząc w domu, na siłowni czy na świeżym powietrzu – powinniśmy zadbać o odpowiednie obuwie, gwarantujące bezpieczeństwo i komfort, bez zbędnych kontuzji.

Klej, który sklei każde obuwie 

Bostik DIY Poland Repair Assembly Fix GoWygodne, sprawdzone i dobrze dobrane obuwie to gwarancja sportowego sukcesu. Jednak jeżeli z racji rozklejenia wrzuciliśmy do szafki nasze ulubione adidasy w których pokonywaliśmy dziesiątki kilometrów podczas maratonów lub porannych joggingów – warto po nie ponownie sięgnąć! Ulubiony i sprawdzony but, który przebiegł z nami wiele krótszych i dłuższych tras, nie musi od razu zostać skazany na odejście w niepamięć. Warto więc go najpierw zreperować we własnym zakresie, by móc w nim przebiec kolejne kilometry.

Fix & Go firmy Bostik to klej do butów na bazie poliuretanów, który jest ekstremalnie mocny i elastyczny, a przy tym odporny na warunki atmosferyczne i UV. To idealny klej do obuwia - zarówno codziennego, jak i sportowego. Jest bezbarwny, dlatego nie musimy martwić się, że spoina oszpeci nasze ulubione buty.

Bostik Fix & Go sklei skórę,  gumę,  tkaniny powlekane, filc, poliuretany, nylon, PVC, sztuczną skórę lub drewno – czyli ma bardzo szerokie zastosowanie! Bez problemu połączy rozerwane części buta – nie tylko do biegania, ale także do ćwiczeń siłowych, aerobiku czy do tańca.

Odporny na każdą pogodę

butBostik Fix & Go to doskonały klej do butów sportowych. Po utwardzeniu staje się odporny na wodę, śnieg, deszcz, promieniowanie UV oraz zmieniającą się temperaturę, dlatego może być stosowany do naprawy obuwia eksploatowanego w trudnych warunkach, czyli do butów sportowych lub  trekkingowych. Dzięki Bostik Fix & Go, nie musimy się już obawiać ponownego rozklejenia - dlatego w naszych ulubionych, naprawionych butach mamy pełną swobodę wybierania miejsc, w których będziemy biegać czy ćwiczyć. Naprawione buty nie stracą swoich pierwotnych właściwości - największą  zaletą  kleju jest bowiem elastyczność, a powstała spoina odporna jest na zginanie i ściskanie. Klej nie  zawiera również szkodliwego toluenu oraz cykloheksanu.

Jak skleić buty? Najpierw należy je odpowiednio przygotować i wyczyścić. Powierzchnia powinna być czysta, sucha, wolna od kurzu, tłuszczu i luźnych elementów. Klejenie jest bardzo proste i przede wszystkim szybkie! Poniżej przedstawiamy pięcioetapową instrukcję jak poprawnie skleić buty sportowe oraz przygotować je na nadchodzący sezon. Przekonajcie się sami jakie to proste i niewymagające:

  • Nałóż klej na obydwie powierzchnie i równomiernie go rozprowadź używając  końcówki  dozującej  lub  pędzla.
  • Odczekaj około 5 minut – tyle trwa wstępne odparowanie rozpuszczalnika w temperaturze pokojowej. Klej powinien być  prawie suchy w dotyku.
  • Mocno dociśnij klejone elementy do siebie, ponieważ wytrzymałość połączenia zależy od siły  docisku.
  • Noski i krawędzie ostukaj gumowym młotkiem.
  • Obuwie pozostaw na 12 godzin, aby połączenie uzyskało pełną wytrzymałość.

Proste? A jak! Naprawa obuwia z klejem Fix & Go to prosta czynność, dzięki której możemy cieszyć się wygodą ulubionego obuwia podczas wielu sportowych aktywności.

Pełną ofertę naszych klejów naprawczych można zobaczyć tutaj

Najczęściej zadawane pytania

1. Użyłem kleju Mamut Glue. Miał szybko schnąć, a on ciągle jest niezwiązany?

Ponieważ jest on nakładany niezgodnie z zaleceniami. Powinno nakładać się go równoległymi paskami. Ponadto na opakowaniu nie jest napisane, że klej schnie natychmiast, ale że trzyma natychmiast i to bez podpierania.

2. Jaka jest wydajność z 1 kartusza kleju Mamut Glue?

Jeśli będziemy go używać zgodnie z zaleceniami podanymi na opakowaniu, czyli trzymają pistolet z kartuszem z końcówką fabryczną V prostopadle do powierzchni, to spoina będzie miała kształt trójkąta o podstawie ok. 9 mm i wysokości 9 mm. Po ściśnięciu klejonych materiałów będziemy mieli pasek kleju o szerokości ok. 13 mm i grubości 3 mm (grubość zalecana przez producenta, żeby klej optymalnie szybko związał, pozostał elastyczny i trwale przenosił odkształcenia). Wtedy wychodzi, że z jednego kartusza można uzyskać ok. 4,2 mb spoiny klejowej. Przy szerokości paska kleju jw., w zależności od kształtu i wielkości powierzchni klejonych materiałów, można przyjąć, że klej należy nakładać równoległymi paskami z zachowaniem odstępów ok. 10-20 cm.

3. Użyłem kleju Mamut Glue albo kleju-uszczelniacza X-Polymer. Oba miały być super uniwersalne, do wszystkiego. Tak je zachwalał sprzedawca. Przykleiłem nimi elementy ze styropianu, a one teraz ledwo trzymają, spadają.

Na obu ww. wyrobach nie ma podane, że się nadają do styropianu, styroduru czy tworzyw podobnego typu. Są to wyroby hybrydowe. W ich przypadku, w wyniku reakcji chemicznej wydziela się niewielka ilość metanolu, który działa szkodliwie na styropian, może go osłabiać, prowadząc do oderwania. Do takich delikatnych tworzyw wystarczy klej wodny albo klej poliuretanowy w aerozolu. To są lekkie materiały. Nie trzeba przepłacać za klej czy uszczelniacz hybrydowy. One są do trudniejszych zadań, bardziej wymagających podłoży, cięższych materiałów.

SERWISY PRODUKTOWE