ŁATWO, SZYBKO, DOSKONALE

Uszczelnianie – jak zrobić to szybko, prosto i bezproblemowo?

Trwające tygodniami remonty, przeciągające się w nieskończoność prace wykończeniowe i wielogodzinne naprawy czy też poprawki różnego rodzaju niedoskonałości to zmora każdego początkującego majsterkowicza. Nic więc dziwnego, że wielu z nas do ostatniego momentu zwleka z rozpoczęciem modernizacji swojego domu i za pewne zadania z listy „do zrobienia” zabiera się dopiero wtedy, gdy sytuacja jest już naprawdę dramatyczna.

Na szczęście wiele prac, które przez lata uznawane były za skomplikowane, czasochłonne i brudzące otoczenie, jak np. uszczelnienie przestrzeni wokół wanny czy prysznica, można obecnie wykonać szybko i prosto.

nowa linia perfect seal 3 260

Wszystko za sprawą nowoczesnych rozwiązań systemowych przeznaczonych dla początkujących, które obejmują zarówno potrzebne do pracy produkty z zakresu chemii budowlanej, jak i wszelkie niezbędne akcesoria. Za przykład posłużyć tutaj może nowa linia Bostik Perfect Seal. Jeżeli zatem za cel najbliższego remontu weźmiemy sobie uszczelnienie narażonych na działanie wilgoci przestrzeni w łazience to nie musimy biegać po całym markecie w poszukiwaniu różnych produktów, ale jedynie sięgnąć po propozycje z jednej półki. W tym przypadku będzie to odporny na działanie wody i detergentów, a także rozwój grzybów, pleśni i bakterii Bostik Perfect Seal Łazienka Silikon lub Bostik Perfect Seal Łazienka Silikon Neutralny, uniwersalna szpachelka Perfect Seal oraz spray Bostik Gładka Fuga, który nie tylko ułatwi formowanie spoiny, ale również dodatkowo zabezpieczy ją przed odbarwieniem, zmatowieniem lub zmętnieniem.

Ekspresowe uszczelnianie krok po kroku

Po zaopatrzeniu się we wszystkie niezbędne produkty do uszczelniania łazienki, można przystąpić do pracy. Istotne jest, że w przypadku nowej linii marki Bostik nie trzeba wcześniej wertować podręcznika dla zawodowców ani oglądać filmów instruktażowych, aby prawidłowo nałożyć i wykończyć silikonową fugę. Wszystkie instrukcje i wskazówki widnieją na opakowaniu, a ich forma jest przejrzysta i jasna, bez specjalistycznych terminów i skomplikowanych pojęć. Z uszczelnieniem przestrzeni wokół umywalki, brodzika czy kabiny prysznicowej bez trudu poradzi sobie nawet zupełny amator. Co zatem trzeba zrobić?

  1. Wziąć do ręki opakowanie preparatu, przyciąć aplikator na szerokość szczeliny pod kątem 30-45 stopni, a następnie ściąć końcówkę kartusza, nakręcić aplikator i załadować całość do zwykłego pistoletu do kartuszy.

  2. Brzegi szczeliny można zabezpieczyć taśmą, aby uniknąć ewentualnych zabrudzeń.

  3. Przyłożyć końcówkę aplikatora do szczeliny i nakładać preparat zdecydowanym, regularnym i płynnym ruchem. Aplikator jest tak skonstruowany, że preparat powinien wypływać w optymalnym tempie. Dzięki temu przestrzeń wokół fugowanej szczeliny nie będzie zabrudzona.

  4. Świeżo wykonaną spoinę spryskać preparatem Bostik Gładka Fuga, a nadmiar silikonu usunąć odpowiednią do rodzaju fugi krawędzią Szpachelki Bostik. Informacja, która strona przeznaczona jest do spoin pionowych, która do poziomych i narożnych widnieje na opakowaniu.

  5. Wyprofilowaną fugę raz jeszcze spryskać finiszerem Bostik Gładka Fuga i delikatnie wygładzić palcem.

  6. Odczekać do całkowitego utwardzenia silikonu i cieszyć się widokiem idealnie gładkiej i trwałej spoiny.

Powyższy przykład pokazuje, jak szybko, łatwo i bezproblemowo wykonać uszczelnienia w obrębie łazienki. W przypadku innych miejsc w domu sytuacja wygląda analogicznie, z tą jednak różnicą, że do pracy wykorzystać trzeba silikon dedykowany tej właśnie przestrzeni. Może to być zatem Perfect Seal Kuchnia Silikon Neutralny, Perfect Seal Kuchnia Silikon lub Perfect Seal Silikon Uniwersalny.

perfect seal baner konkurs1156x620

PERFECT SEAL – REMONTUJ I WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

Rodzina produktów Bostik Perfect Seal dostępna jest w sprzedaży od listopada, a jej premiera idealnie wpisała się w terminarz przedświątecznych remontów. Co więcej, kupując uszczelniacze i akryle z tej linii na początku grudnia można nie tylko odświeżyć i wyremontować domowe wnętrza przed Bożym Narodzeniem, ale również można wygrać wartościowe nagrody. Wystarczy, że zakupicie zestaw Bostik Perfect Seal składający się z dowolnego kartusza, finishera Gładka Fuga oraz szpachelkę, wymyślisz ciekawe hasło reklamowe i wypełnisz formularz na stronie https://www.bostik.com/pl/poland/contest/. Tam znajdziesz szczegóły odnośnie konkursu „Perfect Seal Idealne uszczelnienie”, w którym do zdobycia jest smartfon, smartwatche i hulajnoga elektryczne.

Polecamy również artykuł czym zmyć piankę montażową. Zapraszamy!

Zobacz także:

Najczęściej zadawane pytania

1. Użyłem kleju Mamut Glue. Miał szybko schnąć, a on ciągle jest niezwiązany?

Ponieważ jest on nakładany niezgodnie z zaleceniami. Powinno nakładać się go równoległymi paskami. Ponadto na opakowaniu nie jest napisane, że klej schnie natychmiast, ale że trzyma natychmiast i to bez podpierania.

2. Jaka jest wydajność z 1 kartusza kleju Mamut Glue?

Jeśli będziemy go używać zgodnie z zaleceniami podanymi na opakowaniu, czyli trzymają pistolet z kartuszem z końcówką fabryczną V prostopadle do powierzchni, to spoina będzie miała kształt trójkąta o podstawie ok. 9 mm i wysokości 9 mm. Po ściśnięciu klejonych materiałów będziemy mieli pasek kleju o szerokości ok. 13 mm i grubości 3 mm (grubość zalecana przez producenta, żeby klej optymalnie szybko związał, pozostał elastyczny i trwale przenosił odkształcenia). Wtedy wychodzi, że z jednego kartusza można uzyskać ok. 4,2 mb spoiny klejowej. Przy szerokości paska kleju jw., w zależności od kształtu i wielkości powierzchni klejonych materiałów, można przyjąć, że klej należy nakładać równoległymi paskami z zachowaniem odstępów ok. 10-20 cm.

3. Użyłem kleju Mamut Glue albo kleju-uszczelniacza X-Polymer. Oba miały być super uniwersalne, do wszystkiego. Tak je zachwalał sprzedawca. Przykleiłem nimi elementy ze styropianu, a one teraz ledwo trzymają, spadają.

Na obu ww. wyrobach nie ma podane, że się nadają do styropianu, styroduru czy tworzyw podobnego typu. Są to wyroby hybrydowe. W ich przypadku, w wyniku reakcji chemicznej wydziela się niewielka ilość metanolu, który działa szkodliwie na styropian, może go osłabiać, prowadząc do oderwania. Do takich delikatnych tworzyw wystarczy klej wodny albo klej poliuretanowy w aerozolu. To są lekkie materiały. Nie trzeba przepłacać za klej czy uszczelniacz hybrydowy. One są do trudniejszych zadań, bardziej wymagających podłoży, cięższych materiałów.

SERWISY PRODUKTOWE