ŁATWO, SZYBKO, DOSKONALE

Wybieramy szybki i skuteczny klej

Wszechstronny i stosowany do większości materiałów klej montażowy to must have w wyposażeniu każdego domu. Dzięki swej uniwersalności, a także trwałości i sile, tego typu produkt zdecydowanie ułatwia życie codzienne, sprawdzając się w przypadku wszelkiego rodzaju prac związanych z trwałym mocowaniem elementów. Czy w tej roli sprawdzi się Bostik MAMUT GLUE? Jakie zastosowanie ma ten mocny klej? Podpowiadamy!

Zarówno w różnorodnych pracach w gospodarstwie domowym, jak i podczas remontów lub wykańczania, pojawia się potrzeba użycia kleju, który pozwoli na wyjątkowo trwałe oraz wygodne łączenie wielu rozmaitych materiałów narażonych na obciążenia. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi Bostik MAMUT GLUE – klej montażowy, dzięki któremu możemy kleić powierzchnie malowane, emaliowane czy glazurowane wykonane z tynku, betonu i gipsu, jak również z ceramiki sanitarnej, szkła lub porcelany. 

Siła Mamuta co klei wszystko

Jednoskładnikowy, trwale elastyczny, super lepki i gęsty, bezpieczny oraz przeznaczony do mocowania bardzo obciążonych elementów – te cechy opisują tylko jeden produkt, którego mnogie zastosowania od lat ułatwiają znacząco życie codzienne. Klej montażowy Bostik MAMUT GLUE, stworzony na bazie MS POLIMERU, powoduje mocne i trwałe spojenie, nie uszkadzając sklejanych tworzyw. Doskonale zastępuje śruby, kołki i gwoździe, a także można go stosować bez konieczności gruntowania.

Zastosowanie kleju Mamut jest różnorodne – nie tylko remontowo-budowlane. Sprawdzi się między innymi jako klej do metalu, trwale przymocowując m.in. blachy, stal czy ramy.  Bostik MAMUT GLUE można stosować również jako klej do plastiku. Swoje zastosowanie znajdzie także przy mocowaniu różnego rodzaju listew, progów, stolarki meblowej - blatów, półek, frontów, jak również parapetów, gzymsów, okładzin, materiałów izolacyjnych, luster, maskownic, obudów, tablic, ekranów, paneli oraz materiałów dekarskich - na przykład dachówek ceramicznych lub cementowych. Klej ma doskonałą przyczepność do podłoży betonowych, z tynku, gipsu, szkła, , ceramiki budowlanej, kamienia, PCW, lakierowanego drewna, polistyrenu, poliestru i tworzyw podobnego typu.

BOSTIK Mamut Glue 6

Wszechstronny i stosowany do większości materiałów Bostik MAMUT GLUE to klej uniwersalny, którego unikalna technologia polimerowa zapewnia natychmiastową i optymalnie wysoką przyczepność bez konieczności podpierania. Doskonale znosi drgania i wibracje, niezależnie od zastosowania. Ten mocny klej umożliwia niesamowicie silny chwyt - zarówno w przypadku podłoży gładkich, jak i porowatych, wewnątrz i na zewnątrz, bez konieczności gruntowania. Jest neutralny dla podłoża, a także posiada certyfikat EMICODE EC1 Plus, co potwierdza spełnianie najbardziej restrykcyjnej normy w zakresie ograniczenia emisji lotnych związków organicznych mogących stanowić zagrożenie dla zdrowia. Klej Mamut Glue jest także bezpieczny dla alergików.

Bostik MAMUT GLUE jest również odporny na spływanie - przy klejeniu poziomym, jak i pionowym. Brak skurczu zapobiega powstawaniu rys, pęcherzy i pęknięć. Ten klej montażowy nie zawiera izocyjanianów, silikonu i rozpuszczalników, dzięki czemu jest bezpieczny w użyciu. Niemal bezwonny i neutralny chemicznie, może być także stosowany do powierzchni luster, nie powodując ich uszkadzania i odbarwiania. 

Jak zatem wybrać szybki i skuteczny klej? Miliony Polaków zdecydowały się już na Bostik MAMUT GLUE, który z Siłą Mamuta natychmiast sklei wszystko.

Najczęściej zadawane pytania

1. Użyłem kleju Mamut Glue. Miał szybko schnąć, a on ciągle jest niezwiązany?

Ponieważ jest on nakładany niezgodnie z zaleceniami. Powinno nakładać się go równoległymi paskami. Ponadto na opakowaniu nie jest napisane, że klej schnie natychmiast, ale że trzyma natychmiast i to bez podpierania.

2. Jaka jest wydajność z 1 kartusza kleju Mamut Glue?

Jeśli będziemy go używać zgodnie z zaleceniami podanymi na opakowaniu, czyli trzymają pistolet z kartuszem z końcówką fabryczną V prostopadle do powierzchni, to spoina będzie miała kształt trójkąta o podstawie ok. 9 mm i wysokości 9 mm. Po ściśnięciu klejonych materiałów będziemy mieli pasek kleju o szerokości ok. 13 mm i grubości 3 mm (grubość zalecana przez producenta, żeby klej optymalnie szybko związał, pozostał elastyczny i trwale przenosił odkształcenia). Wtedy wychodzi, że z jednego kartusza można uzyskać ok. 4,2 mb spoiny klejowej. Przy szerokości paska kleju jw., w zależności od kształtu i wielkości powierzchni klejonych materiałów, można przyjąć, że klej należy nakładać równoległymi paskami z zachowaniem odstępów ok. 10-20 cm.

3. Użyłem kleju Mamut Glue albo kleju-uszczelniacza X-Polymer. Oba miały być super uniwersalne, do wszystkiego. Tak je zachwalał sprzedawca. Przykleiłem nimi elementy ze styropianu, a one teraz ledwo trzymają, spadają.

Na obu ww. wyrobach nie ma podane, że się nadają do styropianu, styroduru czy tworzyw podobnego typu. Są to wyroby hybrydowe. W ich przypadku, w wyniku reakcji chemicznej wydziela się niewielka ilość metanolu, który działa szkodliwie na styropian, może go osłabiać, prowadząc do oderwania. Do takich delikatnych tworzyw wystarczy klej wodny albo klej poliuretanowy w aerozolu. To są lekkie materiały. Nie trzeba przepłacać za klej czy uszczelniacz hybrydowy. One są do trudniejszych zadań, bardziej wymagających podłoży, cięższych materiałów.

SERWISY PRODUKTOWE